29 августа 2018

Чому так далеко?!

245

Це — одне із перших питань, які мені ставлять, коли дізнаються, що я їду вчитися із Харкова до Львова. А цей незабутній погляд…Ніби я сказала, що їду назавжди та ще й незрозуміло куди.

Зазвичай другим питанням виявляється: «А чому саме Львів та цей університет?». Я обрала Український католицький університет не випадково. Якщо не вдаватися у деталі, то бачу тут більше перспектив, ніж у харківських вишах. Незвичайні навчальні програми, широкі можливості для самореалізації та вибору дисциплін і, звісно ж, дружня атмосфера та європейський вигляд університету — саме ці фактори і вплинули на такий вибір.

І якщо вам цікаво, як проходить сюди вступ або якщо ви бажаєте піти моїми стопами — то наступна інформація буде дуже і дуже цікавою.

 

photo 2018 08 18 19 01 49

 

По-перше, зауважте, що в УКУ немає бюджету. Взагалі. Але є багато видів стипендій, що покривають до 90% витрат на навчання. Щоб отримати стипендію потрібно пройти 3 відбіркові етапи. Перший крок — це заповнити анкету і надіслати електронну заяву з 20 лютого до 21 квітня. Такі дати були у 2018 році, тому не буде зайвим моніторити сайт університету, щоб не проґавити зміни. У цей період ви проходите й онлайн тестування за вибраними вами спеціальностями. Якщо цей етап пройдено успішно, вас запрошують на тестування в університеті, яке проводиться у першій половині травня. Цього року на тестуванні з філології потрібно було написати есе на задану тему, а з історії — уявити себе радником якогось лідера минулого. Я була радником Богдана Хмельницького і повинна була описати такий устрій, символіку, внутрішню та зовнішню політику, за яких держава могла існувати і донині. Третій етап, останній та найважливіший, — це співбесіда. До неї неможливо підготуватися, адже у вас питають те, що стосується саме вашої особистості: захоплення, літературні смаки тощо. Не зайвим буде привезти на цей етап свій творчий доробок, якщо такий є.  Я, наприклад, привозила увесь комплект газет «Скрепка» з грудня 2015 та свої шкільні та журналістські грамоти. І це дуже допомогло. Я перевела розмову у ту площину, де найбільше орієнтуюсь: журналістику, і під час бесіди не виникало незручного мовчання.

По-друге, щоб отримати місце у колегіумі (гуртожитку), потрібно бути зарахованим на формаційну програму. Вона, як і проживання в колегіумі, триває 1 рік. У період подачі оригіналів документів вам потрібно пройти співбесіду на зарахування на програму і відправити онлайн заяву, де необхідно обґрунтувати своє бажання брати участь у формаційній програмі та потребу проживання у колегіумі. 

 

photo 2018 08 18 19 01 51

 

По-третє, коли ви подаєте оригінали документів, вам запропонують пройти тест з англійської мови, для того щоб зрозуміти ваш рівень. На основі результатів цього тесту, студентів розподіляють по групах. Не хвилюйтеся, він не впливає на вступ, адже ви вже подаєте оригінали, а просто виявляє ваш рівень англійської.

По-четверте, це вже з розряду цікавинок: в УКУ є особистий поштовий сервер. Об’єм пам’яті у вашій скриньці буде дорівнювати 1 терабайту. У період подачі оригіналів документів ви також оформлюєте особисту університетську скриньку.

Сподіваюся, що ця інформація стане у нагоді майбутнім вступникам! А якщо щось незрозуміло: не соромтеся та пишіть або дзвоніть до приймальної комісії. Краще вирішувати питання в міру їх надходження, щоб потім не хвилюватись та обдумано зробити вибір!

Катерина Бортняк,17 років

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Super User

Lorem ipsum dolor sit amet, sic genero nomine Piscatore mihi.

1 Комментарий

  • Артём %11/%09/%2018 - %23:%сен Артём

    Всегда хотел поступить в этот вуз. К сожалению (или может к счастью), не пошел туда, хотя прошел. Тебе, Катя, желаю добиться успехов и отличной и интересной учебы. И я жду новые материалы в блогах о том, как же там все-таки учиться и почему этот вуз считают одним из лучших в Украине. Жду материала!

    Комментировать
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: