31 октября 2020

Співаківка «закосила»: молодь не захотіла прибирати сміття

20
А ви знали, що 19 вересня увесь світ прибирав сміття, що накопичував його цілий рік, а можливо, й усе життя? Ну, ось, у селі Співаківка, що на Харківщині, хлопці та дівчата запевняють, що не знали, й тому нічого прибирати не стали. Ось, що з того вийшло…
 
Вийшло прикро - сміття залишилося там, куди всі його скидають: на узбіччях, у ямах, у кущах, по берегах нашої річки, біля школи тощо.  Мабуть, скоро навколо Співаківки будуть сміттєві кола, як навколо Сатурну!
 
Питання, чому мешканці його кидають де прийдеться? А тому, що більше нема куди. Сміття ніхто нікуди не вивозить.
 
 
19 вересня 2020 року пройшла Міжнародна акція «Всесвітній день прибирання» (World Cleanup Day). Мільйони людей зі 180 країн світу вийшли прибрати сміття навколо своїх осель і не тільки. Головна мета учасників – зробити світ чистішим.
 
В Україні в  прибиранні прийняли участь мешканці 24 областей, також до акції залучалися освітні заклади, навіть було оголошено конкурс на найактивніших учасників.
 
Учні Співаківської школи участі акції не прийняли. 
 
Чому так сталося? Хіба сільські мешканці не хочуть робити світ краще? 
Одна з причин – забракло інформації. Про Всесвітній день прибирання ми довідались вже запізно. В нас невелика школа, у поточному році, згідно з державною програмою реформування школи, в нас більш нема 10 та 11 класів, а молодші учні, мабуть, ще не доросли до самоорганізації.
 
Друга причина – це питання утилізації зібраного сміття. Це проблема, яку не можуть вирішити навіть дорослі нашого села. Куди подіти зібрані відходи, або де взяти кошти на те, щоб прибрати сміття, не знають ані директор школи, ані голова сільської ради, ані місцеві активісти, які інколи прибирають у зонах відпочинку.
 
Взагалі, збір відходів – це добра справа, але якщо не робити це систематично, то справа марна, бо сміття все одно накопичується.
 
Було б, наприклад, гарно, якщо б громада купила хоча б п’ять баків для сміття та виділила б хоч трішки грошей, щоб сміттєвози з міста хоча б раз на тиждень їх випорожняли. А мешканцям було б доречно викидати у ті баки тільки те, що дійсно неможливо використати вдома.
 
І не кажить, будь ласка, що це дуже складно, бо села, які сортують сміття в Україні вже є, наприклад, мешканці села Білин Закарпатської області давно сортують, а місцеві діти усе контролюють!
 
Яна Михайлова 13 лет
 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: