06 мая 2016

Зберегти мову – зберегти країну!

  • Катя Бортняк
  • Оцените материал
    (15 голосов)
5592

Українська мова… Тільки зараз у повній мірі розумієш її значущість та важливість. Тільки зараз, коли мою країну роздирають на шматки, я зрозуміла значення слів Патріотизм, Єдність, Мова…
Історія нашої мови бере початок від праслов’янської мови. Вважається, що під час феодальної роздробленості Київської Русі XI–XII століть виникає давньоруська мова, з якої беруть початок як самостійні мови українська, російська та білоруська...

Але є думка, що давньоруської мови не існувало, а українська виникла одразу із праслов’янської. У XIV ст. в Україні починається формування староукраїнської мови, яке завершується у XVIII столітті.

З появою новоукраїнської мови у XIIIV столітті пов’язують ім’я Івана Котляревського, він цікавився українською етнографією: збирав казки, байки та народні пісні, тому добре знав рідну мову. Навіть коли Петро І у 1720 році видає указ про заборону книгодрукування українською мовою, Іван Котляревський усе ж таки друкує свої твори українською.

Українську мову забороняли, намагалися викорінити: наприклад, згідно з Валуєвським циркуляром та згодом — з Емським указом Олександра ІІ, що забороняли будь-яке літературне українське слово. В розум людей з нездоровою завзятістю вселяли думку, що української мови не було і бути не могло, та й українців як націю ніхто не визнавав. Мовляв, українська — лише діалект російської, тоді й ви ніякі не українці.

Але після усіх заборон та придушень мова вижила, вона продовжує існувати — це як вісь, на якій тримається держава, це показник її розвитку та єдності. Мова є скарбницею народу, і саме завдяки мові удосконалюється культура.

Сьогодні, коли Україна переживає не найкращі свої часи, збереження мови є дуже важливим для держави та народу в цілому. Українська мова пережила стільки негараздів, стільки гноблення та утисків, але вона продовжує існувати як показник могутності народу. На сьогоднішній день багато молоді не розуміє усієї важливості збереження мови — намагаються не виділятися з-поміж інших, та й просто звичка розмовляти російською не дає у повній мірі відчути красу української мови.

Сьогодні, коли в Україні йде війна, коли намагаються забрати те, що тобі дорого, те, що дійсно належить тобі, усіма силами намагаєшся протистояти цьому, намагаєшся бути вільним та бажаєш жити у своїй рідній  незалежній країні. Ось тут і виникає почуття патріотизму — любові до своєї Батьківщини.

Бути вільним і незалежним — це модно, а отже, модно і зберігати рідну мову, бо мова — ознака незалежності держави.

Катерина Бортняк

 

 

7 комментарии

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: