06 мая 2018

Перфоменс на щастя

332
 
До редакції медіа-групи «Скрепка» завітав волонтерський театр «Фрагменти».
Це молодіжне об’єднання було сформовано в серпні 2017 року. Цей інтерактивний театр імпровізацій, спрямованих на передачу акторами почуттів у відповідь на розповіді глядачів. Актори обирають стиль подачі історії (скульптура, вільна форма, хор та інше)… 
 
Кожний перфоменс має свою тематику. Вона психологічно спрямована на те, щоб кожен мав змогу виговоритися і задуматися. Вся вистава супроводжується імпровізованою музикою – під гітару. Колектив театру поділяється на вікові групи – «Живе дзеркало», «Вахтери», «Дороги», які об'єднані одною метою. Кожен з них має свою «сімейну» атмосферу.
«…Поїсти у нас полюбляють усі. Ми також можемо кидатися іграшками, подушками, яких у нашому просторі дуже багато. Постійно співаємо, танцюємо. Чому «Вахтери»? Був у нас якось перфоменс. Почулося нам, коли нас представляли не «Шановні актори», а «Шановні вахтери». Ось тому ми стали «Вахтерами»! – розповідає 17-річна Ліна.
«…Для мене це місце творчості. Я музикант. Приходжу туди. А там максимальна атмосфера творчості. Поки хтось розповідає історію я придумую основу, гармонію, мелодію. Потім, поки актори грають, я імпровізую на цю тему…» - каже Михайло.
Актори говорять, що головне, щоб розповідачу сподобалося, а інші повинні зрозуміти емоційне забарвлення історії. 
«…Був фестиваль Інклюзіон для людей з обмеженими можливостями. В Італії такого роду театри, підтримуються на державному рівні. У них це вважається методом психотерапії. До нас навіть приїжджав спеціаліст з Італії, дивився на репетицію, ми з ним спілкувалися…» - говорить 16-річна Евсенія.
 
photo 2018 04 29 13 35 14
 
Наразі команда готує черговий перфоменс. Колектив планує продавати печиво, іграшки для тварин, показувати виставу. Зібрані кошти передадуть до притулку для підтримки старих коней. Всі охочі можуть подивитися на виставу, яка присвячена проблемі взаємин тварин та людей. Провідною ідеєю є донести до людей факт того, що з тваринами треба бути друзями, цінити та любити їх.
Колектив називає себе театром, але на ділі «театром» назвати їх дії складно. 
Ми запропонували гостям показати нам, як вони працюють, як імпровізують із почуттями.
Коли дівчата вислухали звичайну і не дуже-то й цікаву історію про 20-річчя медіа-групи «Скрепка», а хлопець настроїв гітарі, склалося враження, що вони ментально обговорили все необхідне. За лічені секунди вони пошепотіли щось один одному, а потім почалася дія «хор». Дівчата копіювали слова одна одної, підкреслюючи їх різною гучністю та пластичним танком. Атмосферу проникнення у думки оповідача підкреслювала особлива музика Михайла. Це був театр в незвичайному розумінні, який надихає.
Вони – волонтери. Люди, які несуть добро іншим, а самі отримують від цього звичайнісіньке людське щастя. Віддавати іншим позитив – одна з найголовніших форм молодіжної участі. Вона є важливою складовою у нашому проблеманому світі, світлим промінчиком, теплом, якого багатьом людям так не вистачає. Волонтерство – правильний підхід, щодо вирішення, або при наймні, намагання вирішення проблем багатьох людей.
 
Якщо вам зацікаво, чим саме займаються ці підлітки, то: 
 
 
 


6 мая 17:00
Благотворительный перфоманс– акция подросткового плейбек–театра «Дороги»

6 мая 17:00

Посвящается людям, которые горят своими идеями.

Плейбек–театр — это театр импровизации, где актеры играют истории зрителей.

Перфоманс проходит при поддержке Харьковской областной юношеской библиотеки.

Гореть и не сгорать - это наше предложение поразмышлять вместе с вами, зрители и участники перфоманса, на тему внутреннего огня.

Зажечься идеей и гореть так, чтобы свет озарил мир вокруг - возможно ли? Прийти на чей-то сигнальный огонь о помощи и остаться рядом - бывает ли?
Огонь внутри?
Или снаружи?
Вечен ли огонь?
А вы зажигались когда-то идеей?
Горели ли вы от одной мысли о чем-то или о ком-то?
Как поддерживали вы свой огонь?
Горите вы до сих пор?


Во Львове вот уже несколько лет существует приют «Уголёк». Здесь живут лошади, коровы, кошки, собаки и даже два ослика. Им мы и хотим помочь. Этот проект уникален для Украины.
Мы узнали об «Угольке» от нашей участницы Ксюши. Она очень любит лошадей. Однажды в фейсбуке Ксюша увидела публикацию о том, что лошади нуждаются в помощи и решила помочь сама и рассказала нам, своим друзьям.


Основательница «Уголька» — Александра Левицкая горит своей идеей и благородным делом помощи животным. Пусть она никогда не перегорит!

До и после перфомасна можно будет преобрести сладости и игрушки для кошек ручной работы.

На собранные средства мы закупим витамины для лошадей, живущим в «Угольке».

?Перфоманс– акция подросткового плейбек– театра «Дороги».
"ГоРи, Но нЕ сГоРай"
6 мая 17:00
В Харьковской областной библиотеке для юношества.
http://khoyub.com.ua
Проспект Юбилейный 49/8 ?

Катерина Дев'ятко, 9 клас, Люботинська гімназія
Медіа-група «Скрепка»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1 Комментарий

  • _mia_ %05/%05/%2018 - %21:%мая _mia_

    Оце так, ніколи не чула про щось подібне. Дуже цікаво подивитися, я обов'язково прийду!

    Комментировать
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: