21 февраля 2018

Як заспокоїти себе перед ЗНО та чи можливо це взагалі?

395

ЗНО, перший в житті серйозний іспит, все ближче й ближче. Хтось панікує, хапається за всі книжки одразу та вчить усе одночасно. Хтось журливо дивиться на ті гори книжок, але не береться до них. А хтось, дуже розумний або дуже дурний, не хвилюється зовсім, але таких зустрічається небагато.

А чи коштують ті іспити таких нервів та недоспаних ночей? Як здобути «душевний спокій» та чи можливо це взагалі? Звісно, можливо, але для кожного є свої способи.

Я вирішила опитати майбутніх учасників ЗНО про їх методи боротьби із хвилюванням перед ЗНО. Здебільшого траплялись такі відповіді, як: «подивистись фільм або серіал», «погуляти з друзями», «намагатися не думати про ЗНО», «зробити план та чітко виконувати його, щоб не було почуття паніки». Але деякі відповіді були дійсно креативними та веселими:

Даша: «По-перше, я дивлюсь турецькі серіали типу «Кохання не розуміє слів». По-друге, я проглядаю завдання з математики, розумію, що мені її не складати та радію. І по-третє, багато п’ю...чаю!»

Катя: «Коли я панікую, що не здам ЗНО, я думаю про те, щоб піти на курси массажу або «нігтиків». У цьому випадку завжди з куснем хліба буду. Іще один варіант ¬¬– крізь сльози розв’язувати математику. Не менш дієвий вихід – це дивитись на своїх однокласників, розуміти, що я вже не така й тупа та можу нормально скласти».

Дієвим способом є уявити собі найгірший розв’язок цієї ситуації та продумати, що ти будеш робити у цьому випадку. Здебільшого, коли так усе продумуєш уже не так страшно. Ти розумієш, що навряд чи залишишся без даху гад головою чи без кусня хліба.

А взагалі не таке страшне ЗНО, як про нього кажуть. Якщо ви сумлінно готувались та готуєтесь зараз, вам нема чого боятись. Не треба себе накручувати, не спати ночами, адже це мало чим допоможе. Нормуйте свій графік підготовки та обов’язково відпочивайте. Сподіваюсь, деякі з цих способів підійдуть і вам!

Катерина Бортняк, 17 років, школа №164

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: