19 февраля 2018

Як побачити спогади в ДНК?

163

Один з найкращих подарунків цього Нового року для мене стала книга С.Жадана, М. Кідрука, Фоззі, І. Карпи, Ю. Винничука, А. Кокотюхи та В. Рафєєнка "ДНК". Вперше цю книгу я побачила в книжковому магазині, в якому ми іноді засиджуємося з подругою. Блукаючи рядами різнобарвних палітурок, я навіть не сподівалась знайти щось, що дійсно мене зацікавить. Та ця книга з промовистою й близькою для мене як «біолога» назвою одразу ж припала до душі. Я розповіла мамі про неї й безнадійно забула, бо мала б читати літературу для підготовки до ЗНО. Та мама не забула. Ось так ця книга опинилась у мене.

Розповідь починається й закінчується презентацією нової технології, що нібито була розроблена китайськими вченими, а саме: використання ДНК людини як джерела найяскравіших спогадів про наших предків. Головний герой «ДНК» – студент українського походження. Він погодився бути «піддослідним» для проведення цього експерименту. З біологічної точки зору, як на мене, цей експеримент неможливий, але від цього книга не стає менш цікавою.

Вчені змогли віднайти сім історій – сім різних доль представників одного роду Чумаків. Всі історії написані різними авторами, тому (хоч вони й поєднуються доволі гармонійно) деякі з них сподобались мені більше, деякі – менше. Опис абсолютно справжніх людей, а не виняткових героїв, у різних життєвих для їхнього часу ситуаціях – це те, чого особисто для мене дуже часто не вистачає у багатьох книгах. У цих історіях немає поділу на добро і зло, є лише люди, які можуть помилятися, кохати, страждати… Я розумію мотивацію, життєвий шлях кожного з них, хоч і не підтримую їх дії у багатьох ситуаціях. До того ж, через призму їх сприйняття цікаво показані деякі історичні події, що відбувалися на території нашої країни, й доволі правдоподібне майбутнє.

 

Софія Зуб, не мала, і не доросла

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: