20 июля 2017

«Святогірська коза»: її сири купує Франція

250

Особиста ферма Яна та Ельвіри Гатицьких «Святогірська коза» розміщена у с. Студенок Харківської області. Продукція виготовлюється з козячого молока та відправляється у різні куточки України та Європи.

Ельвіра, за освітою юрист, займається виготовленням сирів, а Ян — тваринництвом. Спочатку подружжя захоплювалось утриманням коней, а коли у 2013 році їм подарували першу кізочку, почалася фермерська діяльність. На даний момент «ідуть перемовини з багатьма провідними спеціалістами та фірмами, як українськими, так і європейськими, навіть австралійці приїжджали» — розповідає Ельвіра. Зараз на фермі налічується близько 300 кіз. У 2015 році для них спорудили нове житло за канадською технологією. «Для кози погано, коли сиро та спекотно. Приміщення обігріватися не буде. У цьому вся фішка. А от поїлки з підігрівом» — стверджують господарі.
Але й про коней подружжя не забуло. Їх вихованці беруть участь у змаганнях та неодноразово вже перемагали.
На фермі виготовлюються сири різних видів та різної витримки. Тут можна зустріти сир, якому вже виповнилося більш ніж два роки. Для того, щоб зрозуміти, який вік сиру, його покривають тонкою плівкою з латексу, від чого він стає рожевим. Ельвіра виготовлює такі види сирів як пармезан, качотта, халлумі, фета, рікотта та інші. На ринок та у магазини подружжя свою продукцію не виставляє, а надсилає поштою персонально до покупців. Наразі розробляється сайт ферми, де можна буде заказати сирові сети.

Катя Бортняк, 16 років, школа №164

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
Медіагрупа Скрепка

    Україна, м. Харків
    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
    +38 (050) 96-56-629 (9:30 - 18:30)

Ми в соц.мережах: